9. 4. 2022 Od Pavel Czylok 0

Recenze sluchátek Shokz OpenRun Pro

Dostal jsem možnost otestovat nová sluchátka Shokz OpenRun Pro od společnosti Testuj.to jelikož

 vlastním předchozí model AfterShokz Aeropex tak jsem tuto nabídku využil.

Zpracování sluchátek Shokz OpenRun Pro je na velice vysoké úrovni. Prémiové balení

 produktu nyní obsahuje praktické skořepinové pouzdro, do kterého jsou sluchátka vložená. Předchozí model měl pouze silikonové pouzdro, které nebylo tak odolné. Toto velice chválím.

Nový model je oproti předchůdci AfterShokz Aeropex o něco menší a lehčí.  Osobně mi ví

ce sedí na hlavě nový model, který má o něco menší spojovací most mezi jednotlivými sluchátky a lepe sedí na hlavě. Hlavně pokud nosíte v zimě čepici, tak pod ní se daleko lépe vejdou.

Sluchátka jsem testoval hlavně při běhu a cyklistice. Poslouchal jsem jak hudbu, tak podcasty. Zvuk, oproti předchůdci, je lépe prokreslený a basy jsou zase o něco výraznější, hlavně pokud máte sluchátka pod čepicí, tak basy se násobně zesílí a celkově podání zvuku je velice dobré. Tyto sluchátka jsou opravdu velice všestranné, určitě musím zmínit, že kvalita reprodukce se nevyrovná referenčním sluchátkám, ale pro audiofily toto opravdu není. Zároveň musím pochválit, jak se technologie bone conduction (zvuk veden po lícní kosti, uši zůstávají otevřené) posunula. Měl jsem sluchátka aftershokz trekz air, pak AfterShokz Aeropex a nyní Shokz OpenRun Pro. Pokud srovnám jednotlivé modely, tak rozdíl v kvalitě zvuku, je vždy posunutý o level výš. Při běhu za velmi silného větru jsem daleko lépe slyšel mluvené slovo. Výhodou sluchátek Shokz OpenRun Pro je hlavně to, že nemáte nic v uších a slyšíte co se děje kolem vás. Pokud člověk běží nebo jede na kole, tak vás nevyděsí projíždějící auto, jelikož veškeré zvukové vjemy jsou slyšet. Nyní je bez problému možné běžet s kamarádem, 

poslouchat hudbu a zároveň občas prohodit nějaké slovo. Nebo pokud vařím, jsem schopen při poslechu vnímat své děti. Jiná sluchátka na sport bych už nepoužíval. To, že slyšíte vše okolo a zároveň hudbu, je velice návykové.

a Shokz OpenRun mají více mikrofonů, které zajistí kvalitnější přenos hovorů. Za silného větru, ale kvalita hovoru i tak klesá, zatím jsem nenarazil na sluchátka, která by tento problém řešila zcela na 100 %. Toto je velká výhoda, pokud běžím nemusím vytahovat mobil. Na hodinkách vidím, kdo mi volá a jednoduše tlačítkem hovor přijmu.

Další výhoda sluchátek je v tom, že s nimi lze telefonovat. Oproti předchozí verzi AfterShokz Aeropex nová sluchátk

Sluchátka Shokz OpenRun Pro nově mají i aplikaci v mobilu, která umožňuje změnu dvou profilů (normální a mluvené slovo), rozdíl jde poznat. Nyní v aplikaci lze zjistit stav nabití sluchátek, což velice chválím.

Velice musím taky pochválit rychlé nabíjení a zase o něco delší výdrž na jedno nabití. 

Když jdu běhat, pohodlně v aplikaci vidím, jak na tom baterie je a pokud je skoro na nule, tak než se obléknu a připravím na běh, sluchátka se dobijí na krátký běh.

Při jednom výletu v horách, jsem předchozí model AfterShokz Aeropex ztratil (položil na auto). Pak jsem zkusil běžet s klasickými Bluetooth sluchátky a po jednom běhu, jsem hned objednával AfterShokz Aeropex.

Pokud toto čte někdo z firmy Shokz, tak bych v dalším modelu rád viděl nějakou vnitřní paměť a vodě odolnost pro plavání. Vím, že je model Shokz OpenSwim, ale ty nemají Bluetooth. Pokud by se toto propojilo, tak by vznikl ideální model.

Tímto bych chtěl poděkovat Testuj.to za možnost otestovat nová sluchátka.  

Možnosti sdílení příspěvku:
error
fb-share-icon