24. 4. 2023 Od Pavel Czylok 0

Zhodnocení závodu – Fortuna 2023

Včerejší běžecký závod Fortuna Běh Český Těšín – Cieszyn se setkal s vysokou účastí běžců, na startovní listinu se přihlásilo 754 lidí a ze startovní čáry se jich vydalo 633. Z tohoto počtu dokázalo úspěšně dokončit závod 614 závodníků. Bohužel, vzhledem k vysokým teplotám, které převládaly během závodu, museli zdravotníci ošetřit šest závodníků a dva z nich dokonce skončili v nemocnici. Mezi nimi byla i členka našeho týmu Ali B., která musela být ošetřená v nemocnici.

Naši členové SPK se podíleli na závodě jako vodiči pro běžce. Konkrétně jsme dělali vodiče pro výsledný čas 45, 50 a 60 minut na trase 10 kilometrů. Bohužel, jeden z našich vodičů na čas 45 minut si při běhu vyvrtl kotník a musel odstoupit ze závodu.

Také je důležité zmínit, že mezi účastníky závodu byli i závodníci z Keni, kteří jsou známí svými běžeckými schopnostmi. Vysoké teploty jim vyhovovaly a dokázali vyniknout na trati, což se projevilo i v tom, že závodník TONUI ALBERT KIPKORIR z Keni dokázal vytvořit nový traťový rekord s časem 28:59.

Celkově lze říci, že závod byl náročný a počasí ztížilo podmínky pro běžce. Nicméně, většina závodníků dokázala úspěšně dokončit závod a překonat náročné podmínky. Gratuluji všem závodníkům k úspěšnému dokončení závodu a přeji brzké uzdravení zraněným a nemocným závodníkům.