28. 5. 2023 Od Pavel Czylok 0

Valašský hrb 2023

Bylo mi ctí všechny potkat včera na Valašském hrbu 2023. Sešlo se nás tam velice hodně a naše skupina byla asi nejpočetnější. Startovalo se jako vždy ve vlnách, nejprve odstartovali všichni, co běželi 50 km trať, za 30 min 30 km, pak 20 km a 10 km. Počasí panovalo velice příjemné a slunečné jako každým rokem. Na tomto závodu se setkávají hobíci a profíci, jelikož tento spadá do světové série závodů Golden Trail National Series support by SALAMON. Tato trasa je velice rychlá, jelikož se běží po hřebeni, který je jen lehce zvlněný.  Nejrychlejší byl Jirka Petr na trase 50 km, kterou zdolal za 4:12:19 hod. Na 30 km Piotr Lobodzinski s časem 1:51:18 všechny výsledky naleznete zde.

Od nás byla nejrychlejší na trase 30 km Jaroslava Ježková, která skončila celkově v ženách na 3. místě a v kategorii na 2. místě s časem 2:29:55 a hned za ní byl Rostislav Bajtek s časem 2:33:02. Na trase 50 km vyhrála v kategorii 1. místo Belinda Kaiser s časem 5:56:16 a celkově v ženách byla druhá. Jelikož nás běželo velice hodně a určitě bych na někoho zapomenul, tak se koukněte na výsledky.

Já běžel trasu 30 km, po kompilacích, které stále přetrvávají jsem po zdravé úvaze zvolil jen trasu 30 km. Loni jsem běžel 50 km. Jsem velice rád, že jsem se takto rozhodl, jelikož mi to včera moc nesedlo a delší závod bych asi byl nucen ukončit. Takto jsem se už velice dlouho netrápil na závodě. Začalo to cca na 8 km, kdy jsem zakopnul a lezce jsem byl nucen brzdit rukama o trávu (naštěstí). Postupně se to rozběhlo a krásně jsme se tahali se Standou Kollertem až cca do 20 km. Pak dorazila super krize a křeče. Při seběhu po otočce na 20 km jsem trochu zakopl a jak jsem pád vyrovnával, tak mě chytly křeče do lýtek, zadních stehen a rukou. Byl to super pocit 😊 a od té doby byl problém běžet. Posledních cca 10 km jsem si tedy náležitě vychutnal, kde se střídaly křeče a motání hlavy. Nakonec jsem doběhl na 103. místě s časem 3:01:06 jsem rád že jsem se vůbec doplazil do cíle 😊.

Po závodě některé členy naší skupiny, pozval ROBO FIFIK na oslavu svých narozenin. Tam jsme společně probrali své běžecké výkony a náležitě oslavili jeho narozeniny, tímto bych ještě jednou chtěl poděkovat Robovi za pozvání.

Včerejší den byl celý ve znamení sportu a zábavy 😊. Děkuji všem za krásný včerejší den strávený s podobně smýšlejícími lidmi. A všem gratuluji ke krásným výkonů ať běželi 10 km a více.