19. 8. 2021 Od Pavel Czylok 1

MoravaRUN 2021

Na víkend 14-15.6 2021 jsem byl nominován do běžeckého týmu FINIDR GROUP jako jeden z dvanácti členné skupiny na běh kolem řeky Moravy. Jednalo se o závod MoravaRUN.

 

Odjez byl stanoven na 4:00 ráno. Jely tři auta. Jednalo se o štafetový závod o délce 280 km, kde jsme se střídali na úsecích cca 10 km dlouhých. Každý člen týmu do toho dal maximum. Celou trasu jsme zvládli uběhnou v lepším čase, něž jsme si stanovili. Nakonec jsme tuto trasu zvládli uběhnout v čase 24 hod a 17 min v kategorii jsme skončili na sedmém místě.

 

Celý závod byl naplánován podél řeky Moravy krásnou krajinou. Za víkend jsme tedy absolvovali trasu z Dolní Moravy (kousek od stezky v oblacích), až na jižní Moravu (Lanžhot) v délce 280 km. Závod končil v Lanžhotu na dálničním odpočívadle, kde bylo připraveno občerstvení. Předávací místa byla jak někde v poli kukuřice, tak v areálech krásných zámků (Kroměříž, Strážnice…), nebo na břehu Baťova kanálu. Panovalo velice horké počasí a díky tomu se stala i tragédie, kdy jeden člen nějakého týmu nedoběhl do cíle a zůstal, navždy na trati. Toto rozhodilo i organizátora, který chtěl první ročník předčasně ukončit. Toto rozhodnutí chápu a osobně se vůbec nezlobím. Většina kapitánů týmů se, ale rozhodla v závodu pokračovat i přes tuto tragédii. Byl to první ročník a určité organizační chyby se dá tolerovat. Velice si vážím odvahy organizátora pustit se do takto velkého projektu. Pokud můžu říct sám za sebe, tak jsem si tento víkend velice užil a zažil zase něco nového.

 

Musím taky poděkovat našemu EL CAPITÁN (Rosťa Bajtek) za výbornou přípravu a naplánování jednotlivých tras, pro každého člena týmu. V celém týmu po celou dobu panovala výborná nálada a zažili jsme spoustu legrace, chvílemi jsme se museli chytat za břicha. V jedné odpolední pauze jsme si chtěli na chvíli odpočinout po etapě (než na naše auto přijde zase řada). Kamil vybral skvělé místo, kde jsme si měli odpočinout, okoupat se v řece a schovat se pod přístřeškem. Nakonec to bylo sice malebné místo, ale asi 200 m od nás byla nějaká místní zábava na hřišti s hlasitou hudbou a bublifukem 😊, řeka smrděla, komáři nás málem sežrali a mravenci zahájili frontální útok. Tak jediný člen, který toto byl schopen ignorovat byl David, který usnul během 5 min a pěkně si odpočinul, my ostatní jsme se smáli tak, že nás bolela břicha 😊. Podobných zážitků bylo za celý víkend hodně.

 

Doufám, že další ročník se opět uskuteční a já se budu těšit opět na tento závod. Nikdy jsem podobný typ závodu neabsolvoval a musím říct, že je to velice zajímavá zkušenost, kterou bych si rád opět zopakoval.

 

Ještě jednou všem moc děkuji (organizátorům, našemu EL CAPITÁNO a všem členům týmu)   

Možnosti sdílení příspěvku:
error
fb-share-icon