23. 8. 2022 Od Pavel Czylok 1

MoravaRUN 2022

Na víkend 20-21.8 2022 jsem byl nominován do běžeckého týmu FINIDR GROUP jako jeden z dvanácti členné skupiny na běh kolem řeky Moravy. Jednalo se o závod MoravaRUN.

Odjez byl stanoven na 4:30 ráno. Jely tři auta, z toho někteří jeli již o den dříve, aby se náležitě připravili. Jednalo se o štafetový závod o délce 280 km, kde jsme se střídali na úsecích cca 10 km dlouhých. Každý člen týmu do toho dal maximum. Celou trasu jsme zvládli uběhnou v čase 24 hod 26 min. Celkově jsme skončili na 18 místě a v kategorii desátí.

Celý závod byl naplánován podél řeky Moravy krásnou krajinou. Za víkend jsme tedy absolvovali trasu z Dolní Moravy (kousek od stezky v oblacích), až na jižní Moravu (Lanžhot) v délce 280 km. Závod končil v Lanžhotu na fotbalovém hřišti, kde bylo připraveno občerstvení. Předávací místa byla jak někde ve městě či venici, tak v areálech krásných zámků (Kroměříž, Strážnice…), nebo na břehu Baťova kanálu. V tomto ročníku byla novinka v podobě GPS trackru, kde jsme online viděli, kde se náš závodník pohybuje. Počasí nám vyšlo docela dobré (chvíli pršelo, pak zase svítilo slunce). Právě na sedmém úseku panovalo velké dusno a Katka nám zkolabovala, naštěstí se nic vážného nestalo a my jsme mohli pokračovat dál (Katka chtěla pokračovat, ale nebylo jí to lékaři doporučeno) obdivuji její odhodlanost.

Musím taky poděkovat našemu kapitánovi (Kamil Szczurek) za výbornou přípravu a naplánování jednotlivých tras, pro každého člena týmu. V celém týmu panovala výborná nálada a zažili jsme spoustu legrace, chvílemi jsme se museli chytat za břicha. Karin nás velice bavila, šla si pro věci do auta, auto zamkla ale nechala otevřený kufr a dveře, nebo měla úsek v Olomouci, a i přes navigaci v hodinkách a v mobilu vyběhla ze Šantovky na opačnou stranu než měla, naštěstí si jí všiml nějaký běžec (IronMan) a vyvedl jí z města a Karin doběhla takto včas a správně. V noci nám vyšlo počasí ideálně, na místo jsme dojeli po půlnoci. Byl to přístav na Baťově kanále, kde v blízkém okolí byly dvě svatby s velice hlasitou hudbou a alkoholem posilněnými lidmi. Hluk ustál kolem 3:00 ráno a my měli budík na 3:50 😊. Nevím jak ostatní, ale já se moc nevyspal. Jakmile jsme se probudili a začali balit tak začalo pršet, ale než jsme dojeli na další předávku bylo po dešti.

Už se těším na další ročník. S Kamilem už pomalu plánujeme další ročník.

Ještě jednou všem moc děkuji (organizátorům, našemu kapitánovi a všem členům týmu)  

Možnosti sdílení příspěvku:
error
fb-share-icon