16. 5. 2022 Od Pavel Czylok 0

OlzaRUN 2022

V sobotu 14.5.2022 se konal závod OlzaRun, který začínal u soutoku řek Olše a Odry. Trasa vedla podél řeky Olše po různých stezkách, cestách různým terénem, až k prameni řeky. První etapy byly rovinaté a čím jsme byli blíž k prameni řeky, tak terén byl víc kopcovitý. Trasa měla cca 100 km a běželi jsme v pěti členném týmu ve složení: Zuzka (kapitán týmu), Petra, Víťa, Martin a Pavel. Já byl jako druhý náhradník vybrán asi v úterý před závodem 😊. Lidi z týmu jsem vůbec neznal, jsem rád, že mě přijali a po celou dobu závodu panovala velice dobrá atmosféra. Užili jsme si hodně srandy, fandění a trochu jsme se i proběhli.

Na každého člena připadly dvě etapy závodu. Trasa byla docela značená, ale občas jsme i tak špatně odbočili a tím si zaběhli. Na mě připadly úseky 5 a 10. Pátá etapa byla má domácí, a i tak jsem netrefil dvě odbočky a jednoho soupeře jsem musel 2x předbíhat 😊. Víťa si taky prodloužil svoji trasu asi o 1 km. Poslední dvě etapy, už byly víc do kopce a v terénu. Devátá připadla na Petru, kdy omylem přeběhla odbočku a tím si neúmyslně zkrátila etapu.

Na mě připadl pak poslední úsek. Před začátkem, jsme čekali na Petru na předávce, kdy nečekaně vyběhla ze zatáčky a já neměl ani spuštěnou trasu v hodinkách, tak jsem honem hledal v nastavení, a tak tak jsem spustil navigaci, převzal štafetový kolík a vyběhl do poslední etapy. Trasa začínala po asfaltu hned pěkně do kopečka, tempo jsem držel první kilometr 4:46 min/km, pak už to začalo být prudší, tak jsem postupně zvolňoval. Asi na osmém kilometru jsem špatně odbočil a tím jsem pěkně zakufroval. Cesta mě vedla nejprve lesní pěšinou, pak borůvčím a na nějaký vrcholek (Gańczorka), kde mi po chvíli zmizela cestička v borůvčí a já se ocitl na vrcholu skály 😊 Podle hodinek jsem se snažil trefit správný směr abych se dostal na trasu. Zvolil jsem tedy cestu přes prudký sráz, kde díky stromům jsem byl schopen sejít opatrně dolů, asi 10x jsem vždy ztratil nějaký snad chodníček kde možná chodí divá zvěř 😊. Po chvíli jsem se ocitl u nějaké jeskyně (Gańczorka) zde je odkaz na trasu https://mapy.cz, kdyby si to někdo chtěl proběhnout. Po chvíli jsem narazil na cestu, která mě zavedla na správnou trasu, ale tam jsem taky ještě špatně vyhodnotil směr a nadběhl si další stovky metrů. Byl jsem naštvaný, že jsem celému týmu zkazil celodenní úsilí. Po dvou kilometrech jsem konečně našel správnou cestu a snažil jsem se do toho dát všechnu sílu co jsem ještě měl a běžel do cíle.

Nakonec jsme jako tým skončili třetí v kategorii MIX, ale po podání sporu nás rozhodčí neumístil na bedně pro neúmyslné zkrácení tratě. I tak, mám ze závodu velice dobrý pocit a těším se další podobné dobrodružství. Hned po závodu padla výzva, zda nedáme VltavaRUN, tak doufám, že na příští rok posílíme tým o dalších 5 členů a vyrazíme na daleko větší výzvu. Ještě jednou děkuji všem členům za neskutečné výkony a super náladu po celou dobu závodu.   

Možnosti sdílení příspěvku:
error
fb-share-icon